Jak správně pečovat o vodu v bazénu?

Léto je v plném proudu a zahradní bazény doslova přetékají ve švech. Jak tedy správně pečovat o bazénovou vodu, tak aby nám vydržela průzračně čistá po celé léto?

 

Bez kvalitní pískové filtrace to zkrátka nepůjde

ženy v bazénu

Většina zahradních bazénu dnes používá k úpravě vody pískovou filtraci, ty jsou totiž velmi účinné. Právě v průběhu sezóny je potřeba, aby voda v bazénu byla minimálně jednou za den kompletně přefiltrována. Při pořizování pískové filtrace ovšem počítejte s vyšší cenou než u běžné bazénové chemii.

 

Nečistoty z bazénu odstraňujte co nejdříve

Jsou i nečistoty, se kterými si neporadí ani jinak všespásná filtrace, usazují se nejčastěji na dně a po obvodových stěnách bazénu. Ovšem i na tento druh nečistit existuje řešení, hravě si s nimi poradí bazénový vysavač. Najít v obchodech ho můžete hned ve třech variantách – ruční, poloautomatický nebo automatický.

 

Ruční vysavač bude potřebovat lidský pohon, kdy se vysavač připojí na robotickou tyč a následně bazénovou hadici, která se připojí k vývodu pískové filtrace.

 

Poloautomatický vysavač už bude pracovat i bez vaší pomoci, stačí ho ponořit do vody.

 

A nakonec tu máme vrchol techniky v podobě plně automatického (robotického) vysavače. Pracuje nezávisle na pískové filtraci a je naváděn řídící jednotkou. Sám i dokáže seřídit datum i hodinu čištění a po ukončení práce se následně vypnout. Špínu z bazénu skladuje v kontejneru, který stačí vyjmout a obsah vyprázdnit.

 

Bez chemie to s největší pravděpodobností nepůjde

průzračná voda

Občas se může stát, že při parných dnech nepomůže ani sebelepší písková filtrace. Pokud tedy chceme vodu křišťálově čistou, pravidelné péči o ní se nevyhneme. Během hlavní koupací sezóny se v ní mohou začít pomalu množit některé druhy bakterií a řas. Tablety do bazénu tak mohou být často jediným řešením, jak zakalení vody předejít.  


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup