Bulharské přírodní krásy vás dostanou

Vyměnili jste si českou měnu za bulharské peníze a vyrážíte na dovolenou? Pak vám můžeme jen gratulovat, protože jste si zvolili destinaci sice méně navštěvovanou, zato velmi atraktivní.

Bulharsko a starověké památky

O Angličanech se traduje, že jsou nesmírně konzervativní, zejména ve svých názorech a lpění na tradicích. To jste ale ještě nebyli v Bulharsku. Tato země si uchovává svůj název po staletí prakticky beze změny a také patří k nejstarším v celé Evropě. Lpění na tradicích a zejména na kráse architektury v jejím původním vyjádření tu lidé věnují mnoho prostoru, proto tu také naleznete celou řadu starověkých pamětihodností, v podobném měřítku, jak je tomu v oblastech zaniklých kultur starověkého Říma a Řecka.

Černé moře v Bulharsku

Země termálních pramenů

Termální koupaliště a lázeňské procedury s teplou vodou, obohacenou o cenné minerály, jsou čím dál častěji vyhledávaným typem dovolené. Mnoho lidí se již nabažilo pohledem na historické památky a přírodní krásy a nyní vyhledávají spíše relax, který z nich setřese zbytky stresu a doplní energii. V současné době je každý antistres vítaný a termální voda patří k těm nejúčinnějším. V Bulharsku si termálních pramenišť skutečně užijete, je to celkem zvláštní, ale v Bulharsku je nejvíce těchto vodních zdrojů z celé kontinentální Evropy. Jedinou výjimkou je ostrovní stát Island, jehož termálnímu bohatství nikdo nemůže konkurovat.

dovolená v Bulharsku

Černé moře

Do Bulharska se ovšem jezdí hlavně k Černému moři. Ačkoli je vnitrozemí skutečně krásné a lákavé, málokdo odolá alespoň na pár hodin či dnů k moři nezavítat a nevyzkoušet, zda je tamní voda skutečně slaná.

Slaná je, sice zhruba o polovinu méně, než ve Středozemním moři, ale je to stále mnohem více, než v polském a německém Baltu. A kdo miluje poklidné písečné pláže a moře bez medúz, ten si tu skutečně užije pohádkový relax. Se sluncem nad hlavou to pochytáte dostatek vitamínu D, který je v naší zemi mezi lidmi spíše deficitní, a bronzově opálení budete krásnější, než v době, kdy jste vaši „sýrovou“ pleť začali sluníčku teprve vystavovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup