Dovolená u jednoho z největších evropských jezer


Když se zaměříte na seznam největších evropských jezer, co se týče rozlohy, zjistíte, že drtivá většina z nich se nachází ve Finsku, ve Švédsku a v Rusku. Některá velká jezera (ovšem až od dvacáté příčky) naleznete i v Rumunsku, ve Francii, ve Švýcarsku či v Německu. Chcete-li u některého z nich strávit alespoň část své dovolené, měli byste vybírat velmi pečlivě, protože na koupání to na mnoha místech rozhodně nebude.

jezero ve Finsku

Severská jezera Finska, Švédska a Ruska budou mít s velkou pravděpodobností velmi chladnou vodu a výrazně lepší to zřejmě nebude ani ve Švýcarsku či v Německu, ale mezi nimi je tu ještě jeden evropský klenot, na jehož existenci nesmíme zapomenout. Balaton. Balaton je největší jezero ve střední Evropě a jeho poloha předurčuje výrazně lepší podmínky k rekreaci, než kdekoli jinde. Maďarsko má totiž výrazně nížinný charakter a vyznačuje se velmi teplým létem s velkou délkou slunečního svitu. S koupáním u Balatonu se počítá také díky jeho mělké vodě, která se tu velmi rychle v létě prohřeje na příjemnou teplotu, a takřka konkuruje některým subtropickým přímořským oblastem.

dovolená u Balatonu

Balaton se nachází v zemědělsky prosperující lokalitě, mimochodem, víte, že v Maďarsku pracuje v zemědělství více než půl milionu rodinných farem? Kdo u Balatonu nikdy nebyl, možná jej překvapí místní tržnice doslova nabité ovocem a zeleninou, ovšem toto nejsou plody dovážené přes půl světa, jak to známe z mnohých obchodních řetězců, zde je vše vypěstované s láskou přímo na rodné (úrodné) půdě.

Výhodou Balatonu je také jeho poloha, nemáme to z naší země daleko a vzdálenost od hranic republiky hraničního přechodu Lanžhot ujedete autem za pár hodin i bez přestávky. Trochu problematická může být komunikace v Maďarštině, ale na dovolené ji stejně potřebovat nebudete, protože si tu pravděpodobně poradíte i bez ní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup