Vyrazte ven i v zimě!

Chladné období a krátké dny v nás vyvolávají útlum a zklidnění. Je to přirozený proces, kdy tělu chybí vitamin D ze slunce a kolem sebe vidí spící přírodu. Je to čas pro ponoření se do sebe a práce na duševní úrovni. Avšak moderní doba nás stále nutí nechat běžet motor na plné obrátky a vykonávat vše, co je třeba, od pracování zatížení, přes péči o děti, domácnost až po společenské dění. Tělo i psychika je tak vyčerpána a při pohledu z okna na zachmuřenou oblohu a šedý svět, nás přepadne nejedno postesknutí nad nepřízni počasí.

cesta zasněženým lesem

Ideálně se vidíme zalezlí někde s knížkou pod dekou a s horkým čaje. Když se však tato prosba naplní, cítíme se přesto něčím nenaplněni a unaveni. Proč to?

 

V létě nás to přirozeně táhne ven. Žluté paprsky umí nalákat i ty největší mrzouty, ale často zapomínáme, že procházky jsou stejně důležité celoročně. Nejen kvůli slunci, kterého je přirozeně v chladnějším období méně, ale díky přírodě, která nás nabije pozitivní energií, čerstvému vzduchu a možností potkat známé.

 zasněžený strom, lavička

Ti, kteří mají malé děti či psí miláčky, musí v podstatě ven za každého počasí. Studie prokázaly, že tito lidé jsou šťastnější, udržují si aktivní život i pozitivní pohled na svět. Pokud totiž trávíte venku každý den, máte tak jedinečnou možnost si všimnout, jak se příroda mění, kdy kvetou pampelišky, kdy taje první sníh.

 

Mějte na paměti, že umělé osvětlení a modrá barva záření z počítačů a televizorů, člověka unavuje. Byť je venku nevlídně a zamračeno, přes to všechno je toto světlo pro nás přirozenější a nabíjí nás.

 

Kam vyrazíte je čistě na vás. Do města, kde můžete již postupně narazit na adventní stánky se svařákem, jenž vás příjemně prohřeje. Neberte ani na lehkou váhu hlouček cizích lidí, kterým se musíte prodírat. Naopak toto vítejte! Tyto skupiny ve vás totiž vyvolají pocit života a rozproudí stagnující energii.

Svižná procházka lesem či zasněženou krajinou vám zase rozproudí krev, studený vzduch pročistí plíce a oči si odpočinou od obrazovek.

 

Pořádně se tedy oblečte, namažte obličej výživným krémem a s úsměvem na rtech vyrazte vstříc zimním krásám!