Čeká na něj doma vše potřebné?

Rodiče jsou stále prostřednictvím reklamy v televizi, na internetu i různých časopisech informováni o tom, co jejich děti nutně potřebují a co je třeba jim ještě nakoupit. Někdy se v tom, co je potřeba více, co méně a bez čeho se dá přežít, těžko orientují i zkušené maminky a tatínkové. Natož ti, kteří se teprve připravují na příchod svého prvního miminka. Co je opravdu důležité? Samozřejmě postýlka, kočárek, pleny a vhodné kojenecké oblečení! Jinak toho ze začátku zase tolik nepotřebuje. Co je tedy skutečně potřeba mu přichystat předem?

baby-743247_960_720

Spánek a cestování

Pořízení kvalitní, pohodlné a bezpečné postýlky a matrace věnujeme pozornost. To samé platí pro kočárek a autosedačku. V obchodech kamenných i internetových najdeme pestrou nabídku. Vybíráme pečlivě a raději jen v těch ověřených a na tyto výrobky specializovaných. Zde garantují kvalitu prodávaného zboží a dokážou také při výběru kvalifikovaně poradit. Jde o bezpečí a zdraví našeho dítěte!

Oblečení

Připravíme hlavně zásobu pohodlných a praktických „domácích oblečků“ – různá trička, dupačky a pyžamka „bodýčka“. Takových naše miminko bude potřebovat hodně. A nesmí ho nikde tlačit, škrtit a bránit mu v pohybu! Také nezapomínáme na to, že bude potřeba je často prát a žehlit, svlékat a oblékat při přebalování. Nejlepší volbou jsou oblečky z bavlny s prakticky provedeným zapínáním. Těch v úplně nejmenších velikostech nepořizujeme mnoho, miminko hodně rychle roste. Nákup oblečení samozřejmě přizpůsobíme také aktuálnímu ročnímu období, kdy se naše mimi narodí. Například těm, která jsou narozená na jaře nebudeme dopředu nakupovat zimní výbavu, je to zbytečné. Toto oblečení je vhodné koupit na podzim, budeme znát přesněji velikost.

family-1237701_1280

Přebalování a koupání

Plínek můžeme udělat klidně zásobu, mrňous je jistě spotřebuje. Vždyť nejmenší miminka jich potřebují asi osm za den. Přidáme i pár balení vlhčených ubrousků. Na koupání připravíme kromě vhodné vaničky také teploměr do vody, miminkovskou žínku či houbičku, osušky. I v případě, že používáme plínky „jednorázovky“, přidáme do výbavy několik klasických plen. Jsou jemné, měkoučké a výborně sají vlhkost. Můžeme je využít nejen při koupání, ale vždy, když je při péči o miminko potřeba něco utřít.

Nachystáme dopředu základní dětskou kosmetiku do koupele a po koupeli – šampony, gel na koupání, olejíček, krém, pudr. Přidáme pár kojeneckých lahví a dudlíků. A pozor, všechny produkty musí být určeny na citlivou pokožku novorozenců!