Skvělý způsob, jak využít zahradu

Zahrada by měla být využívaná více způsoby, zvláště, pokud nepatříte mezi vášnivé zahrádkáře. mezi ty nejzajímavější možnosti využití patří i posezení.

Skvělý způsob, jak využít zahradu

Ne každý má to štěstí mít zahradu u domu. Ano, hodně lidí má svůj vlastní zelený koutek třeba někde dál od svého bydliště, ale to není ono. Hodě složitě se totiž na vzdálené zahradě buduje posezení. A to byste si vybudovat měli, jelikož se jedná o hodně užitečnou záležitost, kde lze jak relaxovat, tak třeba přijímat v létě návštěvy. Pokud jste si doteď mysleli, že je nezbytné kvůli tomu přebudovat půlku pozemku a vynaložit minimálně vyšší desítky tisíc korun, tak jste se pletli. Když nebudete chtít nic bourat ani budovat, nebudete muset. Bude vám bohatě stačí vhodný nábytek.

Pergola

Nábytek na venek by měl být hlavně odolný, ale rozhodně nic nezkazíte tím, když se bude jednat i o designově zajímavé kousky. Mezi ty patří třeba nábytek z ratanu. Není to nic levného, ale vypadá to skvěle. Alternativou pak může být posezení z kovu a v úplně nejhorším případě z plastu. To ale nevypadá kdovíjak k světu. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, měli byste pouvažovat také nad střechou. Ta se rozhodně může hodit.

Jakou střechu?

Střecha samozřejmě může mít mnoho podob. Někdo dává přednost slunečníkům, jiný se s tím moc nepáře a koupí plachtový altán. Ano, jsou to možnosti, nicméně možnosti, které nejsou dostatečné. Slunečníky jsou zde pouze proti slunečním paprskům a dešťové kapky nezadrží. Plachtový altán je v tomto ohledu mnohem lepší, ale na druhou stranu nevypadá moc dobře. Navíc je potřeba neustále dohlížet na jeho ukotvení, jelikož dokáže ulítnout i během slabších poryvů větru. Ideálním kompromisem mohou být moderní pergoly, které jsou sice dražší, ale zase něco vydrží.

Plachtová střecha

Skládají se snadno

Pergoly moderního střihu nevynikají pouze po praktické stránce, ale jsou i hezkým ozdobným prvkem do každé zahrady. Je třeba vybrat si ten správný model, aby nevypadal příliš výrazně, ale naopak lépe zapadl. Co se stavby týče, nemusíte si s tím dělat žádnou hlavu. O to se obvykle stará dodavatel. Můžete ale ušetřit nějakou tu stovku a poskládat si konstrukci sami. Není to zase tak složité.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup