Suchý šampón – je pomocníkem nebo ne?

Mít vlasy upravené každý den, kdy se potřebujeme dostat mezi lidi a vypadat dobře, je někdy nadlidský výkon.Stává se víc než jen často, že si jich nestihneme umýt a bohužel musíme jít mezi lidi tak, jak vypadáme.
Zázrak, který slibuje viditelně lepší vzhled, se vám však může hodit na vaši poličku s kosmetikou. Je to suchý šampón a v některých případech je skutečnou spásou.
odraz v zrcadle

Pozitiva suchého šampónu

1.    Nepopíratelně přináší šampón v podobě suchého spreje velkou úlevu na psychice, kdy vám navrátí vaše sebevědomí a vy se nebudete muset stydět za to, v jakém stavu jsou vaše vlasy.
2.    Existuje velké množství druhů, ze kterých můžete vybírat dle toho, jaký typ vlasů máte vy. Tím pádem, můžete jako rychlou pomoc při jejich suchém mytí zvolit přesně ten, který vám jich upraví nejlépe.
3.    Jeho cena se pohybuje ve velmi přívětivých částkách.Záleží v mnohém na značce, ale dobrou službu udělá i ten obyčejný, který zakoupíte v drogerii.
4.    Zakryje na poslední chvílí veškerou mastnotu, která vám nehezky zdobí váš (už tolik povadlý) účes. Jistě to ocení každá žena, ale třeba i muž v situaci, kdy není jiného zbytí. Je dobré, mít ho tedy v čase krize po ruce.

Hlavní roli hrají i záporní stránky

Tak jako všechno, i suchý šampón má nějaké ne příliš pozitivní vlastnosti, které vás můžou při jeho koupi odradit a je dobré na nich myslet.
1.    Často se stává, že zanechává stopy v podobě bílého odstínu. Zejména na tmavých vlasech, jsou tyto známky viditelné více než u světlejších odstínů vlasů. Důležité je tedy rozčesat každý jeden pramen, a to opravdu pečlivě.
schovaná holka
2.    Více škody než užitku, vám udělá i při nesprávné aplikaci. Přečtěte si vždy pozorně návod k použití. Je důležité, abyste ho stříkali na vlasy z dostatečně velké vzdálenosti.
3.    Není vhodný na časté používání. Jeho zázračnou silu byste měli využívat pouze ve výjimečných případech a ne na každodenní úpravu vašeho účesu, kdy se vám nechce vaše vlasy umýt tak, jak se má. Příliš častým používáním suchého šampónu, si můžete vaše vlasy zničit a později řešit, jak jich dát opět do pořádku.