Zařaďte vejce na pořad dne

Ať u si hlídáte kalorický příjem a makroživiny, či nikoliv, je velice důležité dodat tělu něco zdravého a chutného, co Vás nakopne. S konzumací vajec nešlápnete vedle, ale pamatujte, že nic se nemá přehánět. Ukážeme si pár tipů a triků, jak je upravovat a v čem všem nám mohou pomoct.

hnědá slepice

Pokud nepatříte mezi ty, kteří si den nedokážou představit bez pořádné snídaně a raději volíte kávu a cigaretu, měly byste tento postoj co nejrychleji změnit. Snídaně je základ dne a po dlouhé noci, kdy Vaše tělo žádnou energii nepřijalo, si ji žádá. Nevíte ale co snídat? Na začátek je dobré začít s něčím menším a postupně si zvykat na plnohodnotné snídaně. Začněte s míchanými vajíčky, omeletou, či volským okem. Pro začátek stačí použít jen 1 vejce, postupně si klidně dopřejte 3, nebo více. Při vyšším počtu ale pozor na makroživiny. Vejce jsou chutná, zdravá a obsahuj mnoho bílkovin, které tělo potřebuje, ale buďte obezřetní, co se týká žloutku. Ten totiž krom bílkovin obsahuje i dost tuku. Zkuste si dát třeba 2 celá, i se žloutkem a zbytek doplnit pouze bílky. K tomu plátek celozrnného pečiva a dobrou snídani máte na světě.

Co se zbytkem žloutků? Ten nám může pomoct ke zdravějším vlasům, či pleti. Pokud máte zkušenosti s výrobou domácí kosmetiky, můžete ho přidat do pleťového krému. Pokud ne, vytvořte si z něj alespoň vyživující masku na vlasy. Rozmíchejte je v misce spolu s malou lžičkou rozpuštěného kokosového oleje. Máte-li tmavší vlasy, které postrádají lesk, můžete přidat i aktivní uhlí. Vše tedy smíchejte dohromady a naneste na vlhké vlasy. Před touto kúrou nepoužívejte žádný šampón ani kondicionér. Pouze vlasy navlhčete a naneste vytvořenou masku. Zabalte si vlasy do fólie a počkejte 5-10 minut. Poté důkladně umyjte vodou. Budete-li tuto kúru opakovat alespoň 1x týdně, vaše vlasy budou pevnější, objemnější i lesklejší.
vejce, snídaně, výživa

Samozřejmě záleží také na tom, jaké vejce máte. Úplně nejlepší je nakoupit přímo od farmáře, nebo zkuste navštívit nějaké farmářské trhy, bydlíte-li ve městě. Vejce, která nakupujeme v supermarketu, totiž nejsou tak kvalitní a poznáte to i na Vašem těle.