Špagety carbonara jsou jednoduchým jídlem pro pohodové večery

Nechcete se vařit s něčím, co byste připravovali dlouhé hodiny, radši dáváte přednost pohodě a klidu? Potom je Itálie zemí zaslíbenou, nejen proto, že se zde obvykle příliš nespěchá a místní si o to raději vychutnávají vše, co jim život plný slunce nabízí. Když se začne mluvit o špagetách, všichni řeknou Itálie, není to už spíše poznávacím znamením pro apeninskou kuchyni? Připraví se za pár minut jen v hrnci s mírně osolenou vodou, nic více pro základ nepotřebujete. Jestli přidáte omáčku nebo pár lžiček olivového štěstí, už je vlastně jen na vás.

Darky 13

Není kam spěchat, ani v kuchyni

Zapojte do akce BIO olej a brzy uvidíte, že šlo o skutečně správnou volbu. Někdy stačí malá lžička a vykouzlíte si něco úplně odlišného od původní verze, kdy jste ještě olivové produkty vůbec neznali, nebo spíše nepoužívali v takovém rozsahu. Jistě, klasický americký hamburger, orientální dobroty nebo východní šašlik, to si oblíbí také každý. Ale Itálie je země gastronomii tak zaslíbená, že by byla zcela zaručeně na stupních vítězů světového šampionátu. Představme si proto její kouzlo v celé kráse na příkladu jídla, které mají všichni v lásce už jen proto, že je otázkou jen několika málo minut!

spagety-carbonara

Špagety carbonara snad ani netřeba uvádět na scénu, z italských restaurací je známe snad úplně všichni. Nenáročné a přesto delikátní, kolik takových pokrmů vlastně na světě znáte? Tajemstvím, díky čemu jsou jasnou jedničkou, by mohl být i olivový olej. Když jej dobře vyberete, není už co více dodávat. Lžička nebo dvě a do špaget, kam patří běžně i kousek slaniny a sýra, vnesou něco úplně nového a nadto i vysoce žádoucího. Uhlířská variace na italské menu však samozřejmě není jedinou možností, se kterou se dobře spáruje v kuchyni extra panenský olivový olej. Vyzkoušejte i rybí dobroty nebo klasický hamburger, který je pro milovníky dobře prorostlého hovězího jasnou volbou, nad kterou se nepochybuje.