Jak si přivydělat na rodičovské dovolené

Pokud přemýšlíte nad vedlejším příjmem během rodičovské dovolené, pak asi už víte, jaké máte překážky. Především není jednoduché sehnat hlídání pro děti ale i s tím se dá vyrovnat. Jak na to?

1. Kam s dětmi

Pokud máte brigádu, kterou nemůžete vykonávat s dětmi, pak budete potřebovat hlídání. Pro děti do dvou let jsou jesle i školky tak trochu pasé především kvůli tomu, že do nich mohou chodit jen pár hodin týdně, abyste nepřišli o rodičovský příspěvek. Musíte tak najít jinou chůvu, třeba babičku, sousedku, známou. Hodně hlídají děti seniorky, které si také rády přivydělají k důchodu. Pokud jste na děti dva, pak se prostě můžete doma vystřídat ale není to zrovna jednoduchá varianta, protože budete všichni z tohoto režimu unavení a nikdo nebude mít možnost si odpočinout.

žena pacuje

2. Můžu pracovat při rodičovské dovolené?

Pracovat můžete, jen jak jsme zmínili výše, nemůžete dítě dát do školky na běžný provoz, jinak o příspěvek přijdete. Během rodičovské dovolené si můžete přivydělávat i v předešlém zaměstnání, klidně na stávající smlouvu, je to jen na vás. Péče o dítě však musí být zabezpečená. Co se brigád týče, ty také nejsou nijak omezené a na trhu jich bývá dostatek, především ve větších městech. Třeba brigády v Olomouci Hitprace není problém sehnat.

psaní na pc

3. Práce z domova

Práce z domova je snem většiny žen na mateřské a rodičovské dovolené, tak aby se mohli jednoduše věnovat dítěti a zároveň pracovat a vydělat si nějaké peníze. Sehnat kvalitní a hlavně dobrou práci z domova, tak aby se nejednalo o multi level marketing, nebo známé letadlo není zase tak jednoduché. Většinou je dobré, pokud máte co nabídnout. Mnohem jednodušší to mají ti, co znají třeba jazyky, mohou nabídnou překlady, doučování či jinné odborné činnosti, které lze jednoduše činit z domova. Práce z domova má ale i nevýhody, což je většinou sociální izolace, kdy jste doma s dítětem a nedostanete se ani do té práce mezi kolegy.