Proč navštívit Gibraltar?

Gibraltar, který se nachází ve Španělsku, je skvělým místem, kde můžete strávit vaši letní dovolenou. Gibraltar vám totiž poskytne nejen krásné pláže a tyrkysové moře, ale také skvělou přírodu. Kromě toho se zde nachází spousta turistických významných atrakcí, historických památek a také možností ke skvělým výletům. Jednou takovou možností je například Gibraltarský průliv.

útes

Kultura na Gibraltartu je velmi zajímavá. Více než tři sta let spravovala Gibraltar Velká Británie. Nachází se tu spoustu příležitostí k aktivitám, ať už se jedná třeba o vodní sporty, plachtění, turistiku a mnoho dalšího. Gibraltar je teda ideální místo, kde můžete strávit i aktivní dovolenou, pokud jí dáváte přednost před prostým válením na pláži.

Najdete tu také spoustu nákupních příležitostí. Ať už hledáte nějaké suvenýry, ručně dělaní výrobky, parfémy, kosmetiku nebo oblečení, to vše tu najdete. Najdete tu velmi prosperující nákupní trh, kde si můžete koupit v podstatě cokoliv, co vás napadne a jedná se o věci, které třeba v Česku nemusíte ani sehnat.

maják

Gibraltar je známý taky pro gibraltarské opice. Jedná se o druh makaků, které žijí v místních přírodních rezervacích, které jsou přístupní turistům. Pokud chcete vidět makaky ve volné přírodě, na Gibraltaru máte jedinečnou možnost. Gibraltar se určitě vyplatí navštívit i pro své jedinečné umístění. Díky ohromným výhledům, které tu jsou, si můžete vychutnat výhled na Afriku i Evropu. Určitě si tedy nezapomeňte vzít foťák nebo mobil s výkonným foťákem, kterým tyto výhledy skvěle zachytíte a můžete si je uchovat. Gibraltar tedy nabízí spoustu možností a určitě stojí za to ho navštívit. Ať už si chcete vychutnat aktivní dovolenou plnou sportu, turistiky a poznávání, nebo naopak pasivní dovolenou plnou odpočinku a válení se na pláži na sluníčku, je Gibraltar pro vás tím pravým místem.