Nejkrásnější adventní trhy

Předvánoční shon nepřináší nic jiného než velkou dávku stresu. Abyste trochu vypustili a naladili se do té pravé pohodové Vánoční atmosféry, navštivte adventní trhy. Budete se skvěle bavit a možná zde pořídíte i nějaké ty chybějící dárečky.
Adventní trh
Řím
Italské hlavní město je neskutečně krásné po celý rok. V období Vánoc se mění doslova v pohádkové místo. Vánoční nálada zde začíná 8. prosince, kdy dochází k rozsvěcování vánočních stromečků. Jen si představte ten krásný pohled na ozdobený stromeček nacházející se před samotným Koloseem. Centrem dění se stává náměstí Piazza Navona v barokním stylu, kde to ožívá díky spoustě stánků s nejrůznějšími ozdobami a chuťovkami.
Krakov
Pokud se nebudete chtít vydávat až do Itálie, zavítejte alespoň do Krakova. Zážitek bude i tak báječný. Největší vánoční trhy nabízí známé náměstí Rynek Główny. Při jeho návštěvě tady narazíte na dřevěné městečko se stánky. Rozhodně nezapomeňte ochutnat zdejší specialitu, jíž je pitný med. Nenechte se ale zmást, nejedná se o nic podobného naši medovici. Pokud nejste fandou tohoto včelařského zázraku, vsaďte na čaj s třešňovou vodkou.
Adventní věnec
Brusel
Trhy v tomto městě jsou opravdu velkolepé. Těšit se můžete na dvoukilometrovou vánoční cestu plnou nejrůznějších stánků a výzdoby, doprovázenou příjemnými koledami. To, co k této zemi neoddělitelně patří jsou pralinky, a tak se v tomto jejím hlavním městě můžete těšit na ně i na speciální čokoládové pivo.
Vídeň
Jedná se o opravdovou klasiku. Vybrat si můžete hned z 20 nejrůznějších trhů. Rozhodně nesmíte  vynechat ten před budovou vídeňské radnice. V roušce tmy jde opravdu zásluhou dechberoucí světelné výzdoby o nezapomenutelný zážitek ještě více umocněný pěveckými sbory a lahodnou vůní svařáku a cukroví.
Vánoční trh Německo
Londýn
Anglické hlavní město je už opravdu trochu z ruky, ale pokud jej v tomto zimním čase alespoň jednou v životě navštívíte, rozhodně nebudete litovat. Když se zde nevypravíte přímo v předvánočním čase, nemusíte zoufat. Nejznámější ulice, kterou je Oxford Streat se totiž do vánočního hávu převléká již 1. listopadu. Něčím neuvěřitelně krásným je také největší park v centru, ve kterém na vás bude čekat nejen kluziště, ale také ledové království s ledovými sochami, kavárny, stánky, ledové skluzavky a spousta dalšího. O pravou vánoční atmosféru tak rozhodně nebude nouze.