Nastartujte svůj den i bez kofeinu

Ne každý je ranní ptáče. Mezi námi žije spousta sov, kterým ranní vstávání jednoduše nesvědčí a celá ranní rutina je pro ně naprostým utrpením. Nedostatek energie si pak vynahrazují několika hrnky kávy za den a večer mají problémy s usínáním. Ráno se budí unavení, a tak stále dokola.

Co vám může pomoci? Existuje spoustu věcí, které vám pomůžou nastartovat úspěšně váš den i bez toho, abyste museli vypít hektolitry kávy za den.

Nahraďte kávu jiným pitím

Káva není to jediné, co vám může ráno dodat energii. Výborným typem jsou například čerstvé ovocné šťávy. Nejlepší je, pokud máte možnost si je připravit doma sami. Pokud máte rádi něco teplého, nahraďte kávu kvalitním sypaným čajem. Na probuzení jsou skvělé například ajurvedské čaje.

čaj

Dejte si studenou sprchu

Že vám to přijde nepředstavitelné? Studené sprchy ale mají pro vás spoustu benefitům. Pravidelným sprchováním se studenou vodou posílíte svou imunitu a mají blahodárný dopad na vaši pleť, která bude jemná a rozzářená. Také vás taková studená sprcha zaručeně probere. Pokud si netroufáte celou dobu stát pod studenou vodou, ochlaďte vodu alespoň na poslední minutu nebo pár desítek vteřin.

sprcha

Udělejte si malé cvičení

Říkáte si, kdo má asi po ránu čas cvičit? Ráno, než odejdeme do práce, asi nikdo z nás neoplývá hromadou času, nicméně bude úplně stačit, když si najdete pět minut, během kterých si krátce zacvičíte. Můžete udělat nějaké protahovací cviky, nebo si třeba zaskákat na místě.

Snažte se stimulovat svůj mozek

Zmanipulujte svůj mozek tak, aby se probral a nastartoval se pro nový den. Jak na to? Zkuste si ráno udělat nějaké malé cvičení na jeho procvičení. Stáhněte si do mobilu například aplikaci na sudoku a během cesty do práce si jedno vyplňte. Můžete taky ráno věnovat zápiskům do svého diáře a plánování. Váš mozek se tak nastartuje k aktivitě.