Na severu Itálie se nabízí řada destinací, Benátky jsou připravené

Pokud máte rádi zemi, která se rozprostírá pod Apeninami a tvarem tak trochu připomíná botu, jste turisté s dobrým vkusem. Jinak to snad ani vyjádřit nejde, protože když se řekne Itálie, všichni si vybaví pár kapek olivového oleje na lžičce, ale také Florencii a renesanci nebo Řím a jeho antické klenoty. Zkrátka prostředí, v němž se nebudete nikdy nudit a užijete si i báječné gastronomické chvilky. Proč potom nezkusit Venezii alias Benátky, tedy město, které se doslova a do písmene rozprostírá na vodě?

benátk

Karnevalové masky a projížďka na loďkách

Nejen město zamilovaných, ale také atmosféra nenucenosti a svobody. Takové jsou Benátky, které v době své největší slávy platily za námořní velmoc napříč celým středomořským světem, obávanou i Osmany. Bazilika svatého Marka z jedenáctého věku, která našla své předlohy v neméně proslulém městě Cařihrad. Ale i občerstvení v místních kavárnách, Dóžecí palác a Velký kanál, který můžete přeplout už za necelou hodinu – podle toho, jaký dopravní prostředek vlastně zvolíte. Láká vás město, kde je hlavním dopravním prostředkem loďka alias dřevěná gondola? A mimochodem, pouhých pár nocí před Popeleční středou si tu užijete karneval, na jaký se dřív sjížděla celá Evropa, takže stranou nebude zůstávat ani kulturní život.

murano

Nechcete se podívat i do okolí? Ne snad, že by měla benátská krása někoho nudit, ale obdivovat můžete i jiné skvosty, které jsou doslova co by kamenem dohodil. Za všechny jmenujme například ostrov Burano, na nějž vás sveze vaporetto. Jsou tu desítky barevných odstínů a romantické domky, skýtající možnost nákupu pěkných suvenýrů. Vidět byste měli i místní sklárny, které ukrývá Murano, další z blízkých benátských ostrůvků. Ruční výroba skla tu je pořád živá, takže si stačí vybrat mezi zajímavými atrakcemi.