Mandle pro zdraví, pohodu a mlsný jazýček

K různým oslavám a svátkům patří i určité pokrmy. A vybrat si kvalitní suroviny, tak to je určitě velmi důležité. A co se týká pochutin, které se například podávají po hlavním jídle k vínu, ty si můžeme obstarat i do zásoby.

Když přemýšlíte, čím byste mohli uspokojit mlsné jazýčky své rodiny a přitom aby to byl i přínos pro zdraví, tak vás možná napadne koupit ořechy nebo oříšky, třeba slané nebo sladké. Ale neměly byste zapomínat, že jednou velkou a zdravou pochoutkou, jsou mandle, které můžete mít doma „v zásobě“, takže i nečekaná návštěva si může pochutnat.

Možná si řeknete, že jsou dost drahé, ale pokud si například na našem e-shopu nebo v kamenné prodejně Veselá Veverka zakoupíte uzené mandle 1 kg v balení o obsahu 1kg, tak vám je nabízíme ve velmi zajímavé ceně.

uzené mandle Veselá Veverka

Ještě jste uzené mandle neochutnali? Zkuste je. Mají vynikající chuť, jsou křupavé, mírně slané a voní udírnou.

Víte že, pokud si dopřejete hrstku mandlí denně, tak se jimi i zdravě zasytíte a doplníte si jimi kromě vitamínů E a vitamínů skupiny B, velké množství minerálů (hořčík, vápník mangan, zinek, měď, železo). Obsahují přírodní bílkoviny, které se rovnají živočišným bílkovinám. Možná si řeknete, že jsou tučné, ale obsahují velmi důležité mastné kyseliny (34% mononenasycených a 11% polynenasycených). Tyto masné kyseliny velmi příznivě působí na naši nervovou soustavu, zlepšují paměť a mozkovou aktivitu, příznivě ovlivňují vaše srdce a cévy, což znamená snížení rizika infarktu.

kvetoucí keř - mandlovník

Mandle v jídelníčku se doporučují všem, nejenom pro získání energie a posílení imunity. A lidé, kteří trpí osteoporózou, tak díky rostlinným bílkovinám, vápníku a vitamínů skupiny B, konzumací mandlí si podpoří zdravější kosti. Mandle se doporučují i maminkám které kojí, protože mandle podporují tvorbu mateřského mléka.

Mandle jsou jádra mandlovníku – (mandloň obecná), z rodu Prunus. Těmto stromům nebo keřům, které dorůstají až do výšky 5 metrů, se daří v teplých, dobře propustných půdách.