Kompresory dodají stlačený vzduch

Potřebné stroje

Stlačený vzduch se využívá na mnoha místech a zároveň v různých firmách. Není se čemu divit, protože využití má velmi rozsáhlé. I běžný člověk jej využije, protože s ním můžeme dofukovat pneumatiky, míče a řadu dalších věcí. Neobejdou se bez něj ani lakýrníci, protože ti si namíchají do pistole barvu. Právě přes tuto pistoli prochází stlačený vzduch pod určitým tlakem, který se stará o to, aby barva byla hezky nanesena na povrch.

schéma kompresoru

Samozřejmě každý má jiné využití, takže potřebuje jiné množství vzduchu udržované pod určitým tlakem. Jestliže máme nějaký systém, kde proudí vzduch pod určitým tlakem, tak musíme počítat s jeho dobrou těsností, protože by si našel i malou skulinku a tou by nám unikal. Samozřejmě musíme počítat s tím, že vzduch je stlačitelný na rozdíl od takové ideální kapaliny, čehož samozřejmě kompresory využívají. Někde jej využívají na běžné čištění po šponách, přičemž i to dost ušetří práci.

Parametry se liší

Dost lidí a firem si umí jen těžko představit, že by svou práci dělali právě bez kompresorů. Ty si můžeme velmi snadno rozdělit na pístové a šroubové. U druhého typu musíme počítat s dražším pořizovacími náklady. Jsou vhodné do provozu, kde běží stále, přičemž zde podávají dobrý výkon. Otáčky jsou regulovaný podle potřeby, takže Vás nebude trápit zbytečně velká spotřeba. Ovšem mnohem více zastoupenou skupinou jsou kompresory pístové.

šroubový kompresor

Ty fungují tak, že rotační pohyb elektromotoru je převáděn na píst, který nám stlačuje vzduch a žene jej do vzdušníku. Ten má určitý objem, aby bylo zajištěno, že vzduchu budeme mít dostatečné množství. U každého stoje je nutné nastudovat si jeho parametry a zvážit, jestli je pro nás vhodný. Nemusíme si jej ani kupovat, protože je tu půjčovna kompresorů Pujcovna-naradi-piskovacky.cz, kde nám stoje vypůjčí za rozumnou cenu, takže je to jedno z řešení, jak získat ke svému účelu potřebný kompresor.