Které složky se nachází v séru pro růst řas

Děti se na základních školách v hodinách biologie učí, že lidské tělo se skládá převážně z vody, a zbytek tvoří různé chemické sloučeniny, v nichž převahu tvoří kromě mnoha vitamínů minerální a stopové prvky. Většinu z nich přijímáme v potravě, ale ne vždy je náš jídelníček natolik optimální, že nám jich dodá požadované množství. Některá strava je dokonce z těla odčerpává, stejně tak chronický stres v mnoha různých formách.

dívka se slunečnicí

Co prospívá (nejen) vašim řasám

Abyste zůstali dlouho fit a svěží, měli byste svou pozornost soustředit na potravinové zdroje v co nejpřirozenější podobě a vyhýbat se průmyslově zpracovaným pochoutkám. Patří sem zejména různé druhy oříšků a olejnatých semínek, které před konzumací namočte na několik hodin do vlažné vody, abyste je zbavili kyseliny fytové a dalších antinutrientů. Namáčení také věnujte pozornost u luštěnin, ty by měly tvořit velkou část vašeho jídelníčku a spolu s nimi celozrnné obiloviny s převahou bezlepkových. Takže nežli klasický rohlík z bílé mouky raději celozrnnou či grahamovou bagetu, kváskový celozrnný žitný chléb anebo kaši z ovesných vloček. Samozřejmě nezapomínejte i na čerstvou zeleninu a čerstvé, případně sušené ovoce. Když už jsme tu zmínili ovesné vločky, můžete vyzkoušet i vločky quinoové.

ženské oči

Zkuste Quinou – Quinoa bývá i součástí kvalitního séra pro růst řas a není divu, neboť je to jedna z nejvýživnějších obilovin na celém světě. Je navíc přirozeně bezlepková, dobře stravitelná, chutná a snadno ji připravíte. Prodává se v podobě celých zrn anebo lisovaná do vloček. Quinoa může být významným zdrojem výživy i pro vaše vlasy i řasy, které budou pevné, lesklé a nebudou tak rychle stárnout.

Zkuste arganový olej – je to jeden z nejcennějších olejů na celém světě, lisuje se šetrným způsobem za studena z rostliny jménem Argánie trnitá, jejíž domovinou je Maroko, a v podstatě jinde neroste. Olej se získává poměrně obtížně a proto je také jeho cena velmi vysoká, ta ale také odpovídá biologickému složení. Arganový olej je skvělý zdroj živin pro vnitřní použití, nejlépe bez tepelné úpravy např. nakapat do zeleninového salátu. Velmi prospěšný je i v kosmetice a proto také, stejně jako Quinoa, bývá v sérech pro růst řas hojně zastoupen.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup