Ať je léto nebo zima, kabátů je nám třeba!

Nejen v zimě, ale i v létě, může vkusně vybraný kabát dotvořit outfit a podtrhnout ho. Kabáty patří mezi neodmyslitelnou součást šatníků už od dávných dob, kdy se povětšinou objevovaly u mužů vyššího postavení, později se ale trend kabátů rozmohl a bylo možné je vídat u všech věkových kategorií. Jak ale vybrat ten ideální kabát přímo pro náš typ postavy?

Napoví základní pravidla pro výběr kabátů

Kabát by měl svou délkou sahat minimálně do půlky stehen nebo ke kolenům. Vždy by měl odpovídat aktuální příležitosti a vybírán citlivě pro konkrétní typ postavy. V posledních letech se ovšem na scénu dostává i jistá míra extravagantnosti, které není zapotřebí utlačovat.

lehký kabát

Ať už se rozhodnete zainvestovat do kvalitního dámského nebo pánského kabátu, je důležité v jakém období ho budete chtít nosit. Zimní kabát je stálicí mezi kabáty, zatímco s výběrem toho jarního je to o poznání složitější. Na vině je hlavně nepředvídatelnost počasí, které se doslova s každou hodinou mění. V posledních letech stále populárnější trenčkoty si opět nacházejí místo na přehlídkových molech i v každodenní módě. Ty se vyrábějí z lehkého materiálu, který je navíc nepromokavý a slouží jako ochrana před nevyzpytatelností jarního počasí. Trenčkot je tedy ideální volba do jarního nestálého období.

zimní kabát

Oproti tomu zimní kabáty mají za úkol hlavně chránit před sychravým počasí, to ale neznamená, že nám nemůže i slušet. Zimní kabáty by nás měly udržet v teple a chránit před nepříznivým počasím. Materiály pro výrobu zimních kabátů jsou tedy diametrálně odlišné. Používá se flauš, vlna, bavlna nebo polyester. Jinak to bude i v případě dámského a pánského kabátu, které budou mít přeci jenom trochu odlišné složení.

Kabát je zapotřebí vybírat i s ohledem na typ postavy. Zatímco některé mohou svým střihem ubrat i nějaké to kilo navíc, jiné svým over size střihem naopak kila přidávat.