Jaké vybrat svatební šaty?

Každá nevěsta je originál. Každá nevěsta preferuje jiný styl. Proto jich dnes již máme několik. Které patří mezi nejoblíbenější a zároveň skvěle vypadají? Francouzský styl sází na to, aby model byl dostatečně moderní a šik, podtrhoval dokonalou siluety a působil velmi elegantně. V jednoduchosti je krása, proto zde nenajdeme příliš krajek, zato mnohé z nás ocení bohatou vícevrstvou sukni, díky níž si budeme připadat jako princezny. Hodí se spíše pro štíhlé ženy s vyšší postavou.

bride-301813_960_720

Velmi oblíbený je antický styl, vyzdvihující jednouchou krásu. Ani zde nečekejme příliš krajek, doménou zde navíc je i to, že ani sukně není přehnaně zdobena. Zde opravdu platí pravidlo, že v jednoduchosti je krása. Střih šatů vypadá tak, že pod prsy jednoduše spadají až na zem a jsou schopny proto skrýt mnohé nedostatky.

Klasické romantické šaty jsou stále v kurzu. Jedná se krajkový vršek, často v kombinaci s průhlednými materiály a bohatou sukní. Jedná se o dlouho přetrvávající klasiku, která svou krásou ještě dlouho bude patřit mezi top styly.

Minimalistický styl se vyznačuje čistými materiály, jednoduchými liniemi a střídmostí. Šaty jsou pěkně rovné, zdobících prvků zde mnoho nenajdeme, většinou se jedná o jeden výraznější. Vhodným účesem se tak zdá klasický uhlazený drdol.

wedding-2825631_960_720

Svatební šaty ve španělském stylu odpovídají temperamentu a vášni Španělek. Jde proto o zdobené šaty s bohatou sukní a dlouhým vrstveným závojem, často padajícím až na zem. Tento styl podtrhuje ženskost.

Retro styl 30. let se vrací, aneb nejste příznivkyní načančaných a honosných modelů. Jedná se o noblesní, přesto nepříliš přezdobený styl, kde rozhodně nenajdete několik vrstev sukní. Velmi se hodí také dobové kloboučky s krajkou.

Princeznovský styl je také velmi oblíbený. Jedná se o modely s širokou, bohatou sukní a korzetovým živůtkem, jehož přilehlost ještě více podtrhuje celkovou honosnost modelu.

V neposlední řadě musíme zmínit také těhotenské šaty. Stává se totiž čím dál častěji, že nevěsta se vdává již v očekávání a je proto třeba pohodlného, avšak stále slavnostního stylu, který se snadno přizpůsobí rostoucímu bříšku.