Autista jako konzervativní partner

Je Váš partner beznadějně konzervativní člověk? Vidíte ho vy sama i vaše okolí jako někoho, kdo potřebuje přesný harmonogram a kdo těžko přijímá změny? Možná že nežijete s konzervativním mužem, ale s mužem s lehkou poruchou autistického spektra. Pokud není porucha natolik výrazná, aby bránila v běžném životě, často je milně považována za konzervativní chování.
Pár ve sněhu
Přesný časový harmonogram.
Znáte to sama, občas něco časově nevyjde tak, jak byste si přála. Zdržíte se v práci, chcete jít do kina, tak není problém udělat večeři o půl hodinky později nebo se rovnou najíst venku. Domácí jídlo máte pořád a občas je fajn mít v životě změnu. U muže s lehkou poruchou autistického spektra tenhle přístup nečekejte. Pokud na vás vydrží hodiny řvát jen za to, že jste udělala večeři o půl hodiny dřív nebo jste se zdržela s kamarádkou a přišla později, než jste původně řekla, pravděpodobně se nebude jednat o přehnaný konzervatismus. Nemusí to být ani žárlivé scény. Je to jeho neschopnost přijmout jiný způsob života než ten, na který byl zvyklý.
Zpravidla pokud muž až chorobně vyžaduje, aby bylo vše tak, jak to má naučené z domu a není schopen přijmout myšlenku, že vy sama jste také v něčem vyrostla, nelze ho už označit ani za mamánka. Příčinu je třeba hledat spíše v psychiatrickém vysvětlení.
Pár v trávě
Omezený okruh lidí.
Měla jste na začátku vztahu jednu jedinou kamarádku, která byla schválena jako akceptovatelná a s kterou se můžete bez problémů stýkat, ale další lidi kolem vás partner nesnese? Nemusí se vždy jednat o žárlivost. Pokud vyžaduje vaši neustálou pozornost a nevydrží pár minut o samotě, jednoduše se chová jako malé dítě, může za tím opět stát lehčí porucha autistického spektra.
Obtížné přijímání nových lidí a situací nebo návštěva nových míst můžou zase poukazovat na sociální problémy, které však tuto poruchu často doprovází. Proto pokud máte s partnerem podobné problémy a je schopen si je alespoň částečně uvědomit, zkuste vyhledat odbornou pomoc, jinak můžete v podobných situacích žít celý život.