Trh s nemovitostmi v roce 2020. Můžeme očekávat pokles cen?

Prognózy na rok 2020 v oblasti prodeje nemovitostí jsou rozmanité. V některých oblastech se můžeme těšit na snížení kupní ceny, jinde to nelze očekávat ani v horizontu několika let. Česká republika je přitom silným nadprůměrem ve vlastním bydlení. Byt či dům chce mít 78,5 procenta Čechů, přičemž průměr v zemích Evropské unie je téměř 70 procent.
žena ve městě

Levnější bydlení nečekejte

Nejvíc ke zdražování pochopitelně dochází ve velkých městech. Praha je ovšem naprostou výjimkou, protože se vyvíjí zcela jinak než zbytek republiky. Z průzkumu vyplývá, že bydlení pro střední třídu je zde extrémně nedostupné. Odborníci tvrdí, že v následujících několika letech se o snížení nedá ani uvažovat. Poté uvidíme, co se stane.

Levnější byty v menších obcích

V Praze se snižovat nebude. Špatnou zprávou je, že k celoplošnému poklesu cen během roku 2020 nedojde. Záležet tedy bude na konkrétních regionech a obcích. Na vesnicích a v menších městech může ke zlevnění dojít. Pokud tedy hledáte vlastní byt nebo dům, menší obce budou finančně dostupnější, výhodnější a pro život také jistě mnohem pohodlnější a příjemnější.

Dosáhnout na hypotéku není jednoduché

Financování je základní potíží každé koupě nemovitosti. Díky přísnějším podmínkám ze strany ČNB, které začaly platit 1. října 2018 je ještě těžší na hypotéku dosáhnout. Stále ale máte možnosti, jak peníze získat. Využít můžete hypotéky bez registru a bez doložení příjmů, anebo americké hypotéky. Nebankovní společnosti jsou ideálním partnerem, protože jsou velmi tolerantní.
zimní vesnice

Stavební spoření nefrčí

Další, méně oblíbenou možností, je úvěr ze stavebního spoření. V loňském roce došlo k propadu o 30 procent. Jejich popularita neustále klesá. Nejen, že si tento typ spoření lidé nezřizují, ale především si přes něj nezřizují úvěr. Klienty odrazuje to, že musí šetřit určitou dobu, a navíc musí mít naspořenou určitou částku, aby o této možnosti mohli začít uvažovat. Proto hledají jin


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup