Práce v USA jako práce snů?

Není všechno zlato, co se třpytí. Mnohé o tom ví imigranti, kteří se odstěhovali do USA za lepším životem, ale moc tam toho nenašli. Možná by se i rozhodli jinak. Všechno to padá a stojí na vašem informovaném rozhodnutí, které je ale nezbytně nutné proto, abyste v konečném důsledku byli šťastní. Pokud jde o právní postupy, například pracovní povolení USA, tak to nechte na odbornících, kteří se na to specializují.

bed-1979270_640

Nám jde nyní o to, spočítat si a ověřit, jestli to, co děláte, je skutečně dobré rozhodnutí.

  1. Máte zajištěnou práci nebo ji teprve budete shánět?

Alespoň zezačátku je dobré, pokud přijedete do zahraničí a máte už něco nalezeno, jdete za jistým výdělkem. Pokud v průběhu práce zjistíte, že to není ono a najdete si něco jiného, pořád jste v lepší pozici, než když přijedete do zahraničí, začnete mít náklady a neseženete práci. To je potom velké ouvej a může to být i důvod, proč se dostanete lehce do velkých obtíží.

  1. Jak je to s bydlením a náklady na život?

Spočítejte si, jestli vám vaše výdělky vyjdou na to, abyste mohli nějak důstojně v zahraničí žít. Pokud vám vyjde NE, tak si rozmyslete, jestli právě za touto prací chcete do zahraničí cestovat. Ono se totiž řekne vydělávat peníze v zahraničí velice lehce, jenomže potom, když vám z těch astronomických výdělků zůstane jedno euro jako bonus, po odečtení všech nákladů na žití, tak to asi moc výhodný trade není a možná byste měli přehodnotit změnu zaměstnání nebo i rozhodnutí do zahraničí odjet.

kitchen-731351_640

3. Máte jazykové znalosti?

Jazyková bariéra je něco, co člověka pořádně udeří až ve chvíli, kdy si uvědomí, jak obrovská vlastně je. Ono je to až bolestné, když si vezmete, že taková jazyková bariéra může udělat a nadělat pořádnou paseku v mezilidských vztazích a hlavně, bez jazyka si jen tak práci a to dobře placenou, nenajdete.