Ochrana webu před krádežemi obsahu

Pokud se vám stane, že váš dokonalý článek, anebo vaše skvělá fotografie, se zničeno nic objeví na webové stránce někoho jiného, je třeba se tomu bránit. Protože všechno, co dáte na internet, může být snadno ukradeno, a z toho důvodu je nutné chránit své webové stránky.
panáček pirát
Ať už pro vaši webovou stránku vytváříte cokoliv, je to vaše duševní vlastnictví. Na každý obsah vašeho webu máte autorská práva. Avšak pokud si obsah svých internetových stránek nechráníte, může se stát, že vám jej může kdokoliv snadno ukrást. Z tohoto důvodu je podniknout nezbytné kroky k ochraně před zloději vašeho webového obsahu.
§  Nejde pouze o to, že zásluhy za vaši těžkou práci shrábne někdo jiný.
§  Google navíc ukládá penále za duplikování jakéhokoliv obsahu. A může to být i vaše stránka.
autorská práva

Efektivní ochrana internetových stránek

Existuje několik efektivních opatření proti narušování vašich autorských práv na internetu:
§  Zaštítit se copyrightem a opatřete své texty ochrannou známkou. Protože bez ochranné známky si může každý brát obsah vašich webových stránek, aniž by se musel bát právních následků.
§  Pořízení licence Creative Commons, která je levná a spolehlivá.
§  Vodoznak a oznámení. Je možné přidávat do svých obrázků a také fotografií větu s oznámením, že na ně máte autorské právo. Znamená to, že je nikdo nesmí používat bez vašeho svolení. Anebo můžete publikovat na svém webu pouze obrázky a fotografie v maličkém rozlišení, případně do nich přidávat vodoznak.
§  Využívejte nástroje internetu, takto se můžete vyhnout situaci, že by někdo zneužil citlivých informací, které se nacházejí na vašich webových stránkách. Můžete všechny své citlivé údaje zaheslovat a zpřístupnit je pouze vybraným uživatelům internetu.
§  Sledování obsahu vašeho webu pomocí jednoduchých, ale přitom efektivních nástrojů, které jsou na internetu.  Tyto nástroje vám umožní vysledovat, zda někdo nezneužívá váš obsah.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup