Nehledejte na hraní videoher pouze negativa

Počítačové hry jsou brány jako něco negativního. Mladí neustále poslouchají řeči starší generace. „Neustále sedíte u počítače a nic hodnotného neděláte!“. Ne vždy však musí být hraní her nutně negativním koníčkem.
figurka mario
Je jasné, že ne každá hra je vhodná pro každou věkovou kategorii. Proto jsou hry označeny věkovým doporučením a jednoduché obrázky na obalu i ukazují na to, proč hra není vhodná například pro hráče mladší 18 let. Jako rodič pak máte přehled o tom, zda vaše dítě hraje hru vhodnou. Důvody, proč hra vhodná není mohou být různé. Násilí, sexuální scény a podobně. Samozřejmě není vhodné, aby takové hry vaše nezletilé dítě hrálo. Pokud je vaše dítě dospělé, pořídíte s tím něco jen stěží.
Když se spousty lidí zeptáte, kde se naučili anglicky, odpoví vám právě hraní her. Školní výuka je někdy prostě krátká. Studenti se odmítají soustředit i učit. Pokud je však zajímá příběh hry, naučí se anglicky rádi a rychle. A překvapivě dobře! Pokud jde o hry, které se hrají online (ve stejný čas sedí u počítače kdekoliv na světě někdo další, kdo hraje s vámi), je angličtina snad ještě nutnější. Se svými spoluhráči se musíte domluvit na taktice. Často se takové hraní zvrhne až do přátelství – a hned se angličtina hodí o něco víc. Pokud tedy vaše dítě, partner nebo kdokoliv jiný tráví hodně času hraním her, můžete se uklidňovat alespoň tímto. Málokterá hra má českou lokalizaci a jazyky se prostě hodí!
Berte to také tak, že jde o koníček. A ano, plnohodnotný koníček. Pořádají se soutěže ve hraní videoher, kde jsou hlavními cenami vysoké finanční odměny. Stejně tak se objevují na hry recenze, jejichž autoři jsou velmi dobře placeni. Z koníčku, který vám možná přijde naprosto hloupý, se tedy může stát plnohodnotné živobytí.
kluk u střílečky
V neposlední řadě jsou videohry jistým způsobem uměním. Schválně si na internetu najděte nějaké video o vzniku jakékoliv videohry. Tvorba kvalitní hry zabere obrovské času a spolupracuje na ní obrovské množství nejrůznějších profesí. Tvůrci se snaží o co nejdokonalejší vizuální i příběhový zážitek. Na příběhu často spolupracují spisovatelé, tvorbu postav často předchází dlouhodobé zkoumání lidského pohybu.
Není od věci upustit někdy páru při hraní videohry. Můžete se leccos přiučit, můžete si vydělat, nebo si prostě jenom odpočinete. Hrajte si. Kdo si hraje, nezlobí!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup