Musíme si posvítit

Taková žárovka, to je holt věc. A což teprve Led žárovky pila led https://www.lightpark.cz/led-zarovky/?par=produktova-rada|pila-led na tomto webu! Zíráte že?

Ano, led žárovky jsou tahoun doby. Správněji asi psáno LED, protože jde přece jen o zkratku z anglického Light-Emitting Diode. I když u nás se pak nazývá všelijak, převážně ledka a hotovo.

Mléčná žárovka

Není však důležité, jak se to píše, jako to co to vlastně znamená. Ne, nebudeme se zabývat technologickým rozborem, který by stejně zabral hodně místa a stejně by byl pro laika jen těžko pochopitelný. My se podíváme jen na výhody LED žárovek, a to nejen značky Pila, ale i jiných. Protože v těchto výhodách jsou skoro všechny stejné.

Největší výhodou je samozřejmě nižší spotřeba a tím vlastně i ekologický přínos. Jistě, protože se pro ni musí vyrobit méně elektřiny, tudíž je ekologičtější. A to samé pak z pohledu technologie výroby.

Pro běžného spotřebitele je však důležitá ta úspora, která dělá i několik stokorun ročně při použití více těchto žárovek. Je třeba si uvědomit, že klasické žárovky 40 W je možno v klidu nahradit ledkou o síle 5,5 W, budeme-li technicky trochu nepřesní.

Další výhoda je svítivost. Nahradíte-li klasickou žárovku ledkou, zjistíte, že má „ostřejší“ světlo. Výraz ostřejší také není zcela přesný terminus technicus, ale o to nám přece jen nejde.

Žárovka bez krytu

Nás ještě jako spotřebitele bude možná zajímat, že je možné vybrat si světlo teplé, bílé, neutrální a další. Každé má své plusy a mínusy. Pokud nevíte, samozřejmě se můžete otázat a nechat si poradit https://www.eru.cz/informacni-centrum Jiné světlo asi budete chtít ke čtení v ložnici a jiné na pracovním stole, kde trávíte většinu času a kde potřebujete vidět skutečně pořádně a na kdejaký detail. Jiné světlo asi bude v kuchyni a jiné v ložnici, míníme tím světlo na stropě. Nuže vybírejte, přebírejte, zkoušejte a experimentujte. Uvidíte, jak budete spokojeni.