Kam s ním?

Tato Nerudova známá otázka, která se týkala starého opotřebovaného slamníku, je už dnes pro nás vyřešena. Někdo bydlí ve starším domě nebo bytě. Mladé páry a rodiny se chtějí stěhovat do nových bytů, či plánují nový dům a zároveň si představují, jak si svůj domov zařídí. Je to krásné a tak to má být.
plastové lahve

Ženy hospodyňky, a nejenom ony, by se před zařizováním svého domova měli zamyslet i nad tím, co každodenní život přináší, jak například vyřešit různý odpad, kterého je každý den hodně. Aby v té nádherně zařízené kuchyni nemusel být vidět.

Pro většinu z nás je už přirozené, že třídíme odpad. Ať už bydlíte ve městě nebo na vesnici, jsou všude přistaveny různé zbarvené kontejnery s přesným označením, na co který kontejner je určený.
koše na tříděný odpad

Třídění odpadu už doma je velmi praktické a zároveň pohodlné. A pokud už malé děti naučíme třídit odpad, je to velký přínos pro nás všechny, pro naše zdravější životní prostředí. Je jedno, jestli budete bydlet v malém bytě, garsonce nebo v rodinném domě.

Pokud plánujete zařizovat novou kuchyň, můžete si vybrat takový nábytek, kde je už pro tříděný odpad vytvořen dostatečný prostor. Kuchyňské linky v moderním designu s tímto počítají. Do toho volného prostoru, který je například pod kuchyňskou linkou, můžete dát více sběrných nádob, které mohou být umístěny vedle sebe nebo nad sebou.

I v malém prostoru určitě dokážete najít takové místo, které bude vyhrazeno pro sběrné nádoby, které si můžete koupit takové, aby byly praktické, estetické a svým vzhledem nenarušily interiér vaší kuchyně.
plasty v domácnosti

Tipy a na sběrné nádoby, které se snadno udržují: 


·         ratanové koše


·         plastové koše, plastové boxy, barevné, na kolečkách


·         kovové koše, kovové boxy na kolečkách


·         papírové tašky

Mnozí z vás si například mohou sběrné nádoby vyrobit sami, podle svého vkusu a možností. Například ze starého proutěného koše s víkem, ze silnějších lepenkových krabic, které si obarví, doma ušité plátěné tašky, které se dají v garáži zavěsit. Nápadů je mnoho, stačí se nad tím jen zamyslet.

Pokud budete při správném třídění odpadu zapojovat do této činnosti své děti nebo vnoučata, zjistíte, že je to pro ně zábava. A váš domov i okolí bude krásné a čisté.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup