Jak můžete ušetřit při cestování? Poradíme vám

Cestování na lehko

Pokud je vám jedno, kam pojedete, můžete za cestu hodně ušetřit. Pokud si pořídíte letenky na poslední chvíli, vyjdou vás opravdu na pár korun. V kufru mějte sbalené od všeho něco a vyrazte na letiště. Pokud máte odvahu, zkuste cestování auto stopem. Ideálně když jste na to alespoň dva, kvůli vašemu bezpečí. Možná vás překvapí, kam až se dá díky tomuto typu cestování dostat. A možná si i dobře poklábosíte.

Noclehy

Hodně peněz se dá ušetřit i na ubytování. Možná máte vlastní karavan neb obytné auto.

kempování v přírodě

V leckterých zemích se dá kempovat ve volné přírodě a vodu můžete zdarma načerpat na benzínové stanici, kde najdete i sprchy. Musíte si ale předem zjistit, kde je kempování povolené a kde ne, abyste se vyhnuli zbytečné pokutě. Přenocovat můžete i v osobním autě a to kdekoliv na parkovištích, doporučuji někde poblíž města, kde je parkoviště osvětlené a frekventované, abyste předešli nemilé návštěvě zlodějů. K poměrně levnému a modernímu způsobu ubytování patří Airbnb – komunitní trh s ubytováním po celém světě, kde se jednoduše ubytujete u někoho doma. Výhodou takovéhoto ubytování je, že budete součástí místní kultury, poznáte z blízka tradice místních obyvatel. Pro koho by byl tento typ noclehů příliš osobní, další cenově přijatelnou variantou jsou různé hostely.

Jídlo a pití

Když někam cestujeme, určitě chceme ochutnat nějakou místní specialitu. Pokud jsme u moře, nenecháme si ujít mořské plody, v Holandsku neodoláme sýrům, v Belgii zase čokoládě a ve Francii vínu.

speciality_světa

Pokud cestujete autem, můžete hodně ušetřit, když si budete jídlo připravovat sami. Můžete naložit konzervy, rýži či těstoviny, nebo existují na trhu hotová jídla, která nemusí být v lednici, pouze je rozbalíte a můžete jíst. Můžete si zavařit i vlastní maso. Pitná voda je k dostání téměř všude, pokud vám ale čistá voda nechutná, vezměte s sebou šťávu či med na ochucení. Nezapomeňte na nádoby na vodu.

4.6/5 - (5 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup